1. Menüyü gösterme
  2. İçeriği gösterme
  3. Alt bölümü gösterme
6

6. Geleneksel Turna Balığı Yakalama Yarışmaları Şenliği Gerçekleşmiştir.

turnaDoğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği (OLTACILARDER) olarak amatör ve sportif amaçlı olta balıkçılığını tanıtmak, sevdirmek, gelişmesini sağlamak ve yarışma heyecanı duyan amatör olta balıkçılarını buluşturup 1380 Sayılı Su ürünleri Kanunu ile Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 3/2 Tebliğ’ in belirlediği yasal kurallara uyulmasını sağlamak amacıyla bu sene 6' ncısını düzenlediğimiz “Geleneksel Turna Balığı Yakalama Yarışmaları Şenliği” yine büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşmiştir.

 

 

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLA...

Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği (OLTACILARDER) olarak amatör ve sportif amaçlı olta balıkçılığını tanıtmak, sevdirmek, gelişmesini sağlamak ve yarışma heyecanı duyan amatör olta balıkçılarını buluşturup 1380 Sayılı Su ürünleri Kanunu ile Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 3/2 Tebliğ’ in belirlediği yasal kurallara uyulmasını sağlamak amacıyla bu sene 6' ncısını düzenlediğimiz “Geleneksel Turna Balığı Yakalama Yarışmaları Şenliği” yine büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşmiştir.

Ankara il ve ilçelerinin yanı sıra Avusturya, İsveç, Çankırı, Çorum, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Ordu, Sakarya illerinden yüzlerce katılımcının iki gün boyunca renklendirdiği şenlik cumartesi akşamı geç saatlere kadar sürmüştür.

Geleneksel 6. Turna Balığı Yakalama Yarışmaları 180 kayıtlı amatör balıkçının kıyasıya çekişmesine sahne olmuş, dereceye girenlere derneğimiz tarafından hazırlanan özel kupa, madalya, yarışma katılım belgesi ve sponsor firmaların sağladığı ödüller verilirken yarışmaya katılan fakat dereceye giremeyen yarışmacıların tamamına derneğimizce yarışma katılım belgesi ile sponsor firmalar tarafından sağlanan çeşitli hediyeler verilmiştir.

Pazar günü sabah 04:30’ da kalkan yarışmacılara sunulan sıcak çay ve kahvaltı ikramından sonra 05:30’ da başlayan yarışmanın 2 ayrı kategoride yapılacağı, toplam sekiz dalda ödül verileceği ve yarışmanın kuralları yarışmacılara tekrardan bildirilmiş, öğlen 12:00’ de sona eren yarışma sonunda Metin TAŞKIN ve Eda ÇELİK ikilisinden oluşan İnferno Takımı yakaladıkları 76cm boyundaki Turna Balığı ile Bot ve Tekneden En Büyük Turna Yakalama dalında birinci olmuşlardır. Kıyıdan En Büyük Turna Yakalama Birinciliğini yakaladığı 52,6cm boyundaki Turna Balığı ile Murat CEBECİ kazanmıştır.

Yarışmacı ve katılımcılara ikram edilen öğlen yemeğinin ardından yarışmada dereceye girenlere Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Kaynak Yönetimi Daire Başkanı Sayın Dr. Mustafa Altuğ ATALAY, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü İstatistik ve Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Sayın Erdinç GÜNEŞ, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü İdari İşler ve Koordinasyon Daire Başkanı Sayın Ali KILIÇ, Ankara İl Jandarma Komutanlığı Çevre Koruma Tim Komutanı Sayın Kd. Bçvş. Engin PALA, Ankara Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gözlemcisi Sayın Hüseyin ALMIŞ, SİNABDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Niyazi GERİKALAN, SAMADER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Semih KOLÇAK ve KAMADER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Recep ERKUL tarafından kupa ve hediyeleri takdim edilmiştir.

Yarışmalarda dereceye girenler ile çoğunluğu sponsor firmalarca karşılanan hediyelerinin listesi aşağıdaki gibi olup;
8-9 Haziran 2013 tarihleri arasında omuzlarını biz Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği ile birleştirerek yalnız bırakmayan aynı yolda emin adımlarla ilerlediğimiz diğer derneklerimizin yönetim kurulu ve üyeleri ile amatör, sportif balıkçılığa gönül vermiş tüm doğa aşığı dostlarımıza, bu etkinlikte yanımızda olan ilgili kurumlara, sponsorlukları ile bizlere daima destek olan kişi ve kuruluşlara, düzenledikleri Amatör Balıkçılık ve Doğa Konulu Fotoğraf Yarışması için Ankara Fotoğraf Gurubu’ na, Türkiye de Fly Balıkçılığı Konulu Bilgilendirme Sunumu için Sayın A. Bülent KUTLUCA, Sayın M. Tarık ERSAL ve Sayın Tuncay UYANIK’ a saygı, selam ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Düzenlemiş olduğumuz bu etkinlikle; Ankara’ nın Denizi olarak adlandırılan Kesikköprü Barajı suyunda ve çevresinde yaşayan canlılar ile eşsiz doğasına farklı bir açıdan bakmak ve bunların tanıtılmasında, korunmasında sizlerle birlikte yan yana, omuz omuza bir kez daha pay sahibi olmak istedik.
Bu uğurda ufacıkta olsa başarı sağlayabildiysek ne mutlu bize…

Doğa ve Çevre Dostu Amatör Oltacılar Derneği
OLTACILARDER Yönetim Kurulu

Oltacılar Derneği
forum
Trip Rent a car Kıbrıs Oto Kiralama